droogies

Monday, February 26, 2024

watt

1:54PM

Liene Linde - "Melnais samts"

Piekrītu recenzentiem, kas saka ka tā filma "paliek ar tevi". ... tālāk ... )

(7 comments | comment on this)

Sunday, February 25, 2024

dienasgramata

9:56PM

DELFI. Vairāk nekā gadsimtu zinātnieki lauzīja galvu, kā gan vairojas Antarktīdas milzu ūdens zirnekļi, un beidzot viņiem izdevies atrisināt šo mistēriju. 2021. gada oktobrī [Havaju Universitātes jūras bezmugurkaulnieku ekoloģe Eimija] Morana ar kolēģiem ekspedīcijas laikā Antarktikā ienira zem ledus un ar rokām savāca milzu jūras zirnekļu grupas, kas šķietami pārojās, un ievietoja tvertnēs novērošanai.

"Mums tā paveicās, ka varējām to redzēt," saka viens no pētījuma līdzautoriem Ārons Tohs. "Mēs varējām uzzināt par tiem kaut ko tādu, ko iepriekš neviens pat iedomājies nevarēja."

(comment on this)

Wednesday, February 21, 2024

watt

10:27AM

Izpratne par to a enerģija ir nauda, un naudai ir jābūt izteiktai enerģijas izteiksmē kļūst arvien tuvāka.

No Doomberg epasta:


What nearly all market observers get wrong is the nature of the relationship between energy and the economy. Most view energy as an input into economic activity, as though its contribution to gross domestic product (GDP) is no different than the other measurable goods and services that go into that important calculation.
[...]
Energy is not an input into the economy, IT IS THE ECONOMY. Humanity organizes its economic activities to ensure a steady growth in the extraction and exploitation of primary energy because energy is life, standards of living are defined by how much energy is available to be exploited, and all humans everywhere are perpetually seeking a higher standard of living.


(Doomberg gan es nelasu, žēl naudas. Un arī tāds dīvainais prieks par to ka "davai kurinam ogles, pumpējam naftu" man ir svešs. Man ir naids pret Vācijas "energiewende" tuvredzību, un to cik nožēlojama bija zaļo loma apstādinot atomelektrostacijas. Bet nafta un ogle nav atbilde.)

(3 comments | comment on this)
watt

9:10AM

Margarita Perveņecka - Aspirantūra

"Vakar, svētdien, Paulīna karstā ūdenī un baltās, smaržīgās putās atstāja tīru un kārtīgi salocītu savu mazo, padilušo, bet rūpīgi nēsāto apvalciņu.
Ceturtdien, kad uzlauza dzīvokļa durvis, vannā bija jau atdzisis buljons un gaļa sākusi atdalīties no kauliem. Dēls [...] riekšavām izsmalstīja."


Margaritas grāmata ir ļoti drosmīga. Man liekas pārsteidzoši, cik dziļi Margarita ļauj ieskatīties savā būtībā, ko spēj lasītājam atklāt.

Paralēle ar "Gaetāno Krematoss": varonis un viņu atbalstošais tēls, kurš to ļoti un pašaizliedzīgi mīl. Varonis pamet savu atbalstītāju, jo tas viņam nav vairs noderīgs. Varonis sasniedz nebijušus augstumus, bet pilnībā aizmirst par atbalstītāju, kā tam vispār klājas. Atmet malā, kā nevajadzīgu krāmu. Varonis nokļūst bagātā, pārticīgā vidē, bet pats ir ārkārtīgi nabadzīgs, un nespēj neko no labumiem izmantot, viņam nav līdzekļu pat visvienkāršākajam lietām. Varonis ir atstāts vispār bez iztikas līdzekļiem, cenšas sagrabināt vismaz kaut kādas kapeiciņas.

Un vēl tāda ultrakapitālisma vide. Daudzsološus studentus atskaita no universitātes, jo viņiem nav naudas samaksāt. Nekādas runas par stipendijām, atbalsta fondiem, kaut kādu sociālismu, kad valsts pati stutētu savus studējošos. Nav naudas? Mirsti grāvī.

Negribu spoilot, jo salikt "kas īstenībā notiek" bildi kopā no mazajiem fragmentiem ir vismaz puse no lasīšanas prieka. Otra puse grāmatas lasīšanas ir tas, cik dziļi tu ieskaties Margaritas domās, un cik tās ir dīvainas. Atsvešināts, tas ir vārds kas maļas pa galvu.

(comment on this)
pajautaa
(ulvs)

1:13AM

Labs vakars! Jautājums par virtuvē esošo gāzes katlu, kas ieslēgts 24/7 un karsē h2o un apsilda telpaa- vai tas ir normāli, ka tas skaļi rūc/dūc, vibrē (tā k@ labākam miegam blakus istabā jāver durvis ciet)? Dzīvoklī nesmaržo pēc gāzes, meistars bija pirms 2-3 mēnešiem pārbaudīt, viss bija ok. Paranoiska aizdoma, ka skaņas ar laiku top skaļākas.

(14 comments | comment on this)

Monday, February 19, 2024

pajautaa
(begemots)

8:58AM

Esmu ticis pie pāris reprodukcijām tādos neikdienišķos izmēros: 420x270, 395x295.

Es pieņemu gatavi jau tādi rāmīši nekur nebūs, vai ir kādi ieteikumi, kur man izgatavos? Nothing fancy, parastas līstes, u.tml.

UPD: sirsnīgi pateicos visiem par ieteikumiem un komentāriem!

(8 comments | comment on this)

Saturday, February 17, 2024

martcore

3:33PM

šķiet, labākais komentārs, ko es youtubē izlasīju par alekseja navaļnija nāvi bija
"es neesmu navaļnija politisko uzskatu piekritējs. taču es gribu uzvarēt godīgā cīņā".

(1 comment | comment on this)